Laserowe usuwanie tatuażu wykonujemy za pomocą lasera Q Switch Nd Yag – Sparkling. Laser, który posiadamy to najnowocześniejsze urządzenie medyczne. Zachęcamy do zapoznania się z tym urządzeniem na stronie internetowej: www.eslt-medical.com

Działanie lasera 

Istota działania lasera opiera się na wykorzystaniu dużej ilości energii, skumulowanej w ultrakrótkim impulsie do rozbijania barwnika. Zastosowanie ultrakrótkiego impulsu powoduje mechaniczne uszkodzenie barwnika pod skórą – polega na reakcji tuszu na światło laserowe, które powoduje jego zniszczenie. Dużą zaletą lasera Q-Switch jest niewielkie ryzyko powstania blizny czy jakichkolwiek powikłań pozabiegowych. Zabieg jest dzięki temu bardzo precyzyjny i nie wywołuje trwałych obrażeń skóry. 

Zabieg 

Laser Q switch sparkling usuwa tatuaże nawet w ponad 95 %. Dzięki tej metodzie możemy usunąć tatuaże profesjonalne, nieprofesjonalne, kosmetyczne typu makijaż permanentny oraz powstałe w wyniku zabrudzenia lub podczas wypadku czy zranienia. Po każdym zabiegu tatuaż ulega rozjaśnieniu. Zabieg trwa od kilku sekund do godziny ( w zalezności od wielkości tatuażu do usunięcia). Po zabiegu pojawiają się delikatne powierzchowne, uszkodzenia naskórka, które bardzo szybko się goją. Dzięki tym cechom usuwanie tatuażu laserem zaliczane jest do zabiegów całkowicie bezpiecznych. Odczucia, jakie towarzyszą zabiegowi to dyskomfort, który porównywalny jest do strzelenia cienką gumką w ciało. Jednak dla osób bardzo wrażliwych dajemy możliwość wykupienia dodatkowego znieczulenia. 

Ilość zabiegów 

Usunięcie tatuażu po przebyciu jednego zabiegu jest przeważnie niemożliwe. Liczba koniecznych zabiegów zależy od takich czynników jak: wielkość tatuażu, gęstość oraz głębokości barwnika wprowadzonego pod skórę. Należy pamiętać, że ważnym czynnikiem wpływającym na efekt zabiegu jest indywidualna reakcja organizmu. Zabiegi przeprowadza się w różnych odstępach czasowych. Pomiędzy zabiegami powinna być 6-8 tygodniowa przerwa, podczas której rozbite drobinki barwnika są wchłaniane przez organizm, co uwidacznia się stopniowym rozjaśnianiem tatuażu. Efekt widoczny bezpośrednio po zabiegu (natychmiastowe zbielenie barwika) , nie jest efektem ostatecznym, rozjaśnianie tatuażu następuje stopniowo czasem przez wiele tygodni). 

Skóra po zabiegu 

Skóra po zabiegu w większości przypadków wraca do poprzedniej kondycji, lecz możliwe są efekty uboczne- takie jak delikatne odbarwienia, oraz „efekt bibułki” na skórze, które to zazwyczaj znikają po 1-3 lat. Po zabiegu zabezpieczamy miejsce opatrunkiem i odpowiednią maścią. Po zabiegu uzyskasz dokładne informacje jak dbać o miejsce, na którym został przeprowadzony zabieg. Należy pamiętać o smarowaniu bardzo wysokim filtrem SPF 50 w razie wystawiania na słońce, gdyż skóra po zabiegu jest bardzo wrażliwa. 

Przeciwwskazania 

Jest kilka przeciw wskazań do wykonywania laserowego usuwania tatuażu. Przeciwwskazaniem jest: ciemny fototyp skóry, opalenizna, ciąża, cukrzyca, skłonność do infekcji, hemofilia, przeziębienie, zmiany wirusowe lub bakteryjne skóry, rozrusznik serca, skłonność do przebarwień i powstawania blizn. Niewskazana jest także terapia izotretinoiną także do 3 miesięcy od jej zakończenia oraz wirus HIV, gdyż po zabiegu może chwilowo zmniejszyć się odporność na infekcje.

Po więcej szczegółów zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.usuwanietatuazu.com